Rejestracja konta

Rejestrując się w serwisie będziesz miał(a) możliwość skontaktowania się z innymi użytkownikami, zamieszczania ogłoszeń, zdjęć, komentarzy etc.

Rejestruję się »

Logowanie do konta:

 
Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów...

Intencje modlitewne


WPNM Modlimy się za wszystkich przeżywających trudności


rnrn


rn 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

Dzień 6.

rnrn

Miłosierdzie bywa rozumiane i praktykowane w sposób jednostronny: jako dobro czynione drugim. Tylko wówczas bowiem jest ono naprawdę aktem miłości miłosiernej, gdy świadcząc je, żywimy głębokie poczucie, iż równocześnie go doznajemy ze strony tych, którzy je od nas przyjmują. Jeśli tej dwustronności, tej wzajemności brak, wówczas czyny nasze nie są jeszcze prawdziwymi aktami miłosierdzia. Wówczas nie dokonało się jeszcze w pełni to nawrócenie, którego drogę ukazał nam Chrystus swoim słowem i przykładem aż po krzyż; wówczas też nie uczestniczymy jeszcze całkowicie we wspaniałym źródle miłości miłosiernej, które zostało nam przez Niego objawione.

rnrn

św. Jan Paweł II

rnrn

 

rnrn


rnOjcze, dzisiaj prosimy Cię o to, abyśmy w chwilach cierpienia i trudności znaleźli w sobie odwagę do podzielenia się swoim doświadczeniem z drugim człowiekiem, żebyśmy umieli poprosić o pomoc, żebyśmy dali możliwość czynienia dobra. Nie jest to łatwe, zwłaszcza gdy nadwyrężyliśmy czyjeś zaufanie i czujemy się niegodni tej pomocy, gdy wydaje nam się, ze nikt już z nami nie będzie chciał rozmawiać, gdy wszystkich traktujemy jak wrogów. Abba, pomóż nam wszystkim otworzyć się z miłością na drugiego człowieka.

rnrn

Ojcze, przez ręce św. Jana Pawła II, naszego Patrona i Orędownika w niebie, prosimy, otwórz nasze serca, oczy i uszy, abyśmy umieli dostrzec osoby przygniecione ciężarem doczesnych problemów, którzy stracili już nadzieję na wyjście ze swojej złożonej i trudnej sytuacji.

rnrn

Ojcze, pomóż nam wszystkim otoczyć się nawzajem miłością i opieką, aby nikt w tym świętym czasie Roku Miłosierdzia, nie czuł się pozbawiony pomocy, nie pozostawał sam. Abba. 

rnrn


rn 
rnCo konkretnie mogę zrobić w Roku Miłosierdzia?

rnrn


rn 
rnDzisiaj 3 razy pomodlę się w intencji wszystkich pogrążonych w kłopotach i zastanowię się: czy w obliczu własnych trudności potrafię poprosić o pomoc? Czy w obliczu trudności drugiego człowieka chcę udzielić mu pomocy na miarę własnych możliwości?

rnrn

Przytulę się do Serca Jezusa Miłosiernego  i powiem: Jezu ufam Tobie. Jezu, pragnę z taką samą miłością spojrzeć na drugiego człowieka, z jaką chcę abyś Ty patrzył na mnie. Abba.

rnrn


rnOjcze nasz,….
rnZdrowaś Mario,…
rnChwała Ojcu ....

rnrn

Z naszych dobrych uczynków budujmy pomnik św. Jana Pawła II

rnrn

Dołącz do nas

rnrn

Z naszych dobrych uczynków budujemy pomnik św. Jana Pawła II

« Powrót


Dodaj odpowiedź

Musisz być zalogowany(a) aby oglądać tą zawartość, aby móc dodawać wpisy

rn