Rejestracja konta

Rejestrując się w serwisie będziesz miał(a) możliwość skontaktowania się z innymi użytkownikami, zamieszczania ogłoszeń, zdjęć, komentarzy etc.

Rejestruję się »

Logowanie do konta:

 
Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów...

Aktualności


św. Alfons Maria Liguori - wspomnienie 1 sierpnia


Św. Alfons Maria Liguori postanowił sobie nie zmarnować ani jednej chwili swojego życia. Dotrzymał słowa. Wygłosił ponad 500 misji i rekolekcji. Napisał 160 prac teologicznych, które przetłumaczono na 61 języków. Przy czym pierwszą dopiero koło pięćdziesiątki! Pisał także dzieła ascetyczne, dogmatyczne, układał teksty i muzykę pieśni – śpiewanych do dziś we Włoszech. Napisał 1451 listów.

Może imponować pracowitością, pasją gorliwego duszpasterza, wytrwałością w cierpieniu. Jest patronem teologów moralnych, spowiedników, ale także ludzi dręczonych przez skrupuły.

 

św. Alfonsa Marii Liguori - myśli

 

Tego możesz być pewien: jeśli praktykujesz miłość w swojej rodzinie, Bóg pomoże ci kochać także poza nią.

 

Próżne jest pokładanie nadziei w zbawienie i uświęcanie duszy bez Maryi!

 

Błogosławiony ten, kto moze powiedzieć „Jezu mój, z miłości do Ciebie zostawiłem wszystko. Ty jesteś moją jedyną Miłością. Ty mi wystarczasz”.

 

Kto się modli zbawia się, kto się nie modli, skazuje się na potępienie.

 

Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi.

 

Żołnierz męstwo okazuje nie w pokoju lecz na wojnie, a sługa Boży w przeciwnościach.

 

Gdybyśmy byli zjednoczeni z Bożą wolą we wszystkich przeciwnościach, stalibyśmy się z pewnością świętymi i bylibyśmy bardziej szczęśliwi na świecie.

 

Nic nie może zadowolić tego, kogo nie zadawala Bóg.

 

Jezus nosi imię, które sprawia, iż drżą demony, radują się Aniołowie, zawierzają się ludzie; to nasz Zbawiciel. Czcijmy Jego Imię, wzywając je często z pobożnością, zwłaszcza w niebezpieczeństwach.

 

 


« powrót


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany(a) aby oglądać tą zawartość, aby móc dodawac komentarze.

rn